Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

Projekt POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY

Jeśli z powodu wypadku lub pogorszenia stanu zdrowia nie możesz wykonywać dotychczasowej pracy a chcesz być nadal aktywny zawodowo i żyć pełnią życia zgłoś się i weź udział w bezpłatnej rehabilitacji kompleksowej - zawodowej, psychospołecznej i medycznej.

Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla  osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu  zdrowia. To  również  szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, lecz chcieliby zmienić tę sytuację -  zdobyć zawód i podjąć satysfakcjonującą pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych. 

W powrocie do aktywności zawodowej pomagają Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej, oferując niezbędną rehabilitację i szeroką ofertę kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami zdrowotnymi. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia są bezpłatne.

Więcej informacji na stronie POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY

Drukuj E-mail

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „AKTYWNY ABSOLWENT”

Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca w projekcie  „Aktywny absolwent!

Jeżeli jesteś studentem ostatniego roku lub absolwentem, który ukończył studia maksymalnie pięć lat temu, i szukasz pracy, ten projekt jest właśnie dla Ciebie!

Oferujemy między innymi doradztwo zawodowe, coaching, szkolenia zawodowe dopasowywane indywidualnie do potrzeb i zainteresowań uczestnika, płatne staże. Zapewniamy indywidualne podejście.

Jeżeli zależy Ci na rozwijaniu własnych kompetencji i umiejętności oraz chcesz być konkurencyjny na rynku pracy, zgłoś się do nas już teraz!

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 22 831 22 71 wew. 255
lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt skierowany jest do osób z orzeczoną niepełnosprawnością wzrokową w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Więcej informacji na: PROJEKTU „AKTYWNY ABSOLWENT”/

Drukuj E-mail

„Dobry start”

Powiatowe Centrum Pomocy w Wyszkowie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. z 2018 r., poz. 1061, z późn. zm.) określono szczegółowe warunki realizacji rządowego programu „Dobry start” ustanowionego uchwałą Rady Ministrów Nr 80/2018z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start” (M. P. poz. 514).
Ponadto informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2019 r. będą obowiązywały przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”, dotyczące m.in. zmiany definicja szkoły określonej § 3 pkt 6.
Zmianie uległa definicja szkoły, która umożliwia przyznanie świadczenia dobry start dla uczniów szkół dla dorosłych (szkoła dla dorosłych -organizacja kształcenia możliwa do zastosowania w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej) oraz w szkołach policealnych (szkoła policealna to typ szkoły ponadpodstawowej).
Wnioski o świadczenie dobry start na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej, osobę usamodzielnianą, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz osobę uczącą się będącą osobą usamodzielnianą w rozumieniu art. 140 ww. ustawy, będzie można składać w wersji papierowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie, począwszy od dnia od 1 sierpnia 2019 r.

Wniosek do pobrania

 

Drukuj E-mail

Zaproszenie na spotkanie dla seniorów

W imieniu organizatotów: Ministerstwa Infrastruktury, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Policji zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 lipca 2019 roku o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Aleja Róż 2.
Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski.
Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Cel akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” to uświadamianie seniorów - kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze oraz najważniejsze - jak unikać drogowych niebezpieczeństw. Eksperci zaprezentują - specjalnie przygotowane do akcji - krótkie filmy edukacyjne, obrazujące właściwe i niewłaściwe zachowania seniorów na drodze. Na ich podstawie porozmawiają z uczestnikami o kwestiach bezpieczeństwa, wskazując jednocześnie właściwe rozwiązania. Policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w Wyszkowie, jak również w całym powiecie. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Omówione zostaną także kwestie sprawności psychofizycznej seniorów (która z wiekiem maleje) i jej wpływie na zdolność kierowania autem, rowerem oraz na korzystanie z drogi jako pieszy. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł bezpłatnie zweryfikować ostrość swojego wzroku oraz czas reakcji na zagrożenia, korzystając z przygotowanych przez nas przyrządów.
Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym. Nasz serwisant wykona podstawowy przegląd techniczny roweru, stwierdzi „co mu dolega”, a także doposaży pojazd w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Szczegóły na stronie internetowej www.seniornadrodze.pl.

Drukuj E-mail

Życzenia z okacji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2019

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

 

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To jeden z większych darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi.

Z okazji przypadającego na dzień 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, wszystkim rodzinom zastępczym składamy podziękowania za trud, poświęcenie i zaangażowanie w codziennej opiece nad dziećmi.

Życzymy wielu sił, zrozumienia i wytrwałości w wypełnianiu tej niezwykłej misji, jaką jest rodzicielstwo zastępcze oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i samych radosnych chwil. Niech uśmiech dzieci i ich wdzięczność dodaje Państwu sił do podejmowania codziennego wysiłku.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie

 

Drukuj E-mail

Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego

Już po raz siedemnasty w sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” została wręczona Nagroda Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Wyróżnienia przyznawane są osobom, organizacjom, podmiotom za wkład na rzecz rozwoju i promocję Powiatu w następujących kategoriach: pomoc społeczna, rozwój gospodarczy powiatu, kultura, kultura fizyczna i sport. W tegorocznej edycji na wniosek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w kategorii pomoc społeczna I miejsce otrzymała Siostra Cecylia Lewandowska Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Niegowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego.


Gratulujemy!

Relacja z uroczystości

Drukuj E-mail

KOMUNIKAT

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Mazowiecki zaprosił Powiat Wyszkowski do uczestnictwa w „Programie wyrównywania różnic między regionami III” realizowanym w 2019 r.
Celem strategicznym programu jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie.

Więcej informacji na stronie internetowej Powiatu Wyszkowskiego.

Drukuj E-mail

Dzień Pracownika Socjalnego 2018

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim Pracownikom Pomocy Społecznej składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ofiarną i ciężką pracę, wytrwałość, wyrozumiałość i ogromne serce oraz gotowość niesienia pomocy osobom potrzebującym.
Pracownik socjalny to zawód, misja i powołanie. To także wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi.
W tym uroczystym dniu przyjmijcie Państwo życzenia dalszych sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej, realizacji wszelkich zamierzeń, a także wiele sił w szlachetnej i ofiarnej służbie na rzecz najbardziej potrzebujących.


Dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie

 

Drukuj E-mail

Wyróżnienia „Zawsze pomocni”

W dniach 7-8 listopada 2018 r. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zorganizowało Konferencję pn. „Skuteczność pieczy zastępczej – wsparcie dziecka i rodziny, zaangażowanie gmin i powiatów województwa mazowieckiego” połączoną z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego.
Podczas Konferencji wręczono wyróżnienia „Zawsze pomocni” za szczególne zaangażowanie w działanie na rzecz pomocy dziecku i rodzinie zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ulegającym różnego rodzaju dysfunkcjom. Wyróżnione osoby i instytucje z terenu województwa mazowieckiego przyczyniły się do zwiększenia liczby, zakresu i jakości działań oraz świadczonych usług na rzecz dziecka i rodziny w środowisku lokalnym. Wśród uhonorowanych osób wyróżnienie „Zawsze pomocni” otrzymała Agnieszka Kacperska specjalista pracy socjalnej PCPR w Wyszkowie.
Krystyna Kurowska Dyrektor PCPR odebrała Wyróżnienie dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie jako jednostki szczególnie zaangażowanej w działania na rzecz wsparcia dziecka i rodziny na Mazowszu.
Podczas Konferencji odbył się także panel dyskusyjny na temat kondycji usług i służb społecznych w zakresie pomocy dziecku i rodzinie na Mazowszu, z udziałem prof. dr hab. Mirosława Grewińskiego, przedstawicieli Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i mazowieckich jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

Drukuj E-mail

Konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego - domy pomocy społecznej

Uchwałą Nr 218/729/2018 z dnia 30 października 2018 r. Zarząd Powiatu Wyszkowskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego powiatu wyszkowskiego z zakresu pomocy społecznej dotyczącego prowadzenia domów pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym przeznaczonych dla 202 osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie na lata 2019 – 2023.

  • Uchwała Nr 218/729/2018 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego powiatu wyszkowskiego z zakresu pomocy społecznej dotyczącego prowadzenia domów pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym przeznaczonych dla 202 osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie na lata 2019 – 2023.

Drukuj E-mail

Wizyta studyjna w PCPR w Wyszkowie

W dniu 3 października w powiecie wyszkowskim na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej gościła grupa ukraińskich samorządowców, w tym przedstawicieli połączonych gromad oraz przedstawiciel Ministerstwa Polityki Socjalnej Ukrainy, a także Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego (Асоціація об'єднаних територіальних громад). Wizyta ukraińskiej delegacji była częścią wizyty studyjnej dotyczącej pomocy społecznej, którą zorganizowała Fundacja Solidarności Międzynarodowej w województwie mazowieckim. Fundacja działając na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych od kilku lat aktywnie wspiera reformy decentralizacyjne na Ukrainie. Jednym z elementów reformy jest decentralizacja systemu opieki społecznej. W wyniku reformy nowe połączone ukraińskie gminy (gromady) przejmują uprawnienia w tym zakresie wzorując się na różnych doświadczeniach, w tym na polskim modelu. Dla wsparcia tej reformy zostały zorganizowane wizyty studyjne ukraińskich samorządowców w Polsce.

W powiecie wyszkowskim zaszczyt goszczenia delegacji ukraińskich samorządowców miało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie, które przygotowało wizytę we współpracy ze Starostą Powiatu Wyszkowskiego, powiatowymi jednostkami organizacyjnymi oraz organizacjami pozarządowymi, które prowadzą zadania zlecone z zakresu pomocy społecznej na terenie powiatu.

W gościnnych progach Bursy Szkolnej CEZiU "Kopernik" ukraińskich gości powitał Pan Bogdan Pągowski Starosta Powiatu Wyszkowskiego. Pan Starosta w skrócie przedstawił Powiat Wyszkowski oraz zapoznał przybyłych gości z zadaniami pomocy społecznej dla mieszkańców powiatu. Następnie głos zabrała Pani Krystyna Kurowska Dyretor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie, która przedstawiła doświadczenia związane z funkcjonowaniem pomocy społecznej na szczeblu powiatu, w szczególności z: funkcjonowaniem placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzin zastępczych, pomocą osobom niepełnosprawnym, działaniami związanymi z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie oraz współpracą z organizacjami pozarządowymi.

Spotkanie zakończyły pytania ukraińskich gości, po których delegacja zwiedziła Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez PSOUU Koło w Wyszkowie oraz Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Dom dla Dzieci Nr 1 w Wyszkowie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Kalinowskiej oraz pracownikom Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie za pomoc w organizacji wizyty studyjnej.

Drukuj E-mail

Zmiana adresu email PCPR w Wyszkowie

Uprzejmie informujemy, że uległ zmianie adres e-mail Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie.
Od dnia 18.09.2018 r. korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj E-mail

Komunikat

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił nowe usługi służące komunikacji dla osób niesłyszących i mających problemy z mówieniem poprzez:

1) telefon (smartfon) z zainstalowaną ze strony www.pobierz.migam.org bezpłatną, mobilną aplikacją do kontaktów w Oddziałach PFRON, w tym w Oddziale Mazowieckim z siedzibą w Warszawie przy ul. Grójeckiej 19/25,
2) komputer z kamerą łącząc się za pomocą strony internetowej www.pfron.org.pl/migam z infolinią PFRON,
3) wideofon w biurze PFRON w Warszawie przy Al. Jana Pawła II 13.


Prezentacja usługi dostępna jest w załącznikach do komunikatu oraz na stronie internetowej www.pfron.org.pl.

Załączniki:

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech