Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

Życzenia z okacji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

 

Z okazji szczególnego Święta „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego” Rodzicom Zastępczym składamy podziękowania za oddanie się drugiemu, małemu człowiekowi.

Decyzja o zostaniu Rodzicem Zastępczym nie jest prosta. Trzeba pokonać wiele barier. Musimy wiedzieć, że oddajemy dziecku siebie przez 24 godziny na dobę, jesteśmy z nim w chwilach zarówno ciężkich, jak i tych radosnych.

Opieka zastępcza jest prawdziwą misją. Nie jest łatwa, lecz daje ogromne poczucie spełnienia i satysfakcji. To ważne, aby dziecku dać nadzieję na przyszłość, możliwość przebywania w otoczeniu pełnym ciepła, akceptacji, szacunku. 

Rodziny Zastępcze otwierają szansę przed dziećmi, dając im możliwość dorastania w pełnym zrozumienia, spełnienia i miłości domu, co jest konieczne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka.

Są też radosne wydarzenia, satysfakcja, gdy dziecko wygrywa z losem, staje się wartościowym i szczęśliwym człowiekiem. To jest najważniejsze.

Rodzina Zastępcza, to nie tylko sentymentalne uczucia, to również ogromna siła ludzkiej woli, prawości charakteru, to trud, a niekiedy wyrzeczenie dla tych, których kocha się najbardziej, dzieci.

Wszystkim Rodzinom Zastępczym życzymy zdrowia, radości, satysfakcji i pomyślności. Niech uśmiech dzieci i ich wdzięczność dodaje Państwu sił do podejmowania codziennego wysiłku.

 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech