Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Aktualności

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2018

Napisane: .

Od jedenastu lat, w dniu 30 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.
Rodzinne świętowanie w Powiecie Wyszkowskim zorganizowane zostało w dniu 8 czerwca.
"Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2018” odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Współorganizatorami uroczystości Było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie, Rodziny Zastępcze i Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Uroczystość odbyła się w gościnnych ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.
W tym uroczystym Dniu, Rodziny Zastępcze otrzymały gratulacje, życzenia i wyrazy szacunku za podarowanie dzieciom szansy i możliwości dorastania w pełnym zrozumienia i miłości domu.
Serdeczne życzenia złożyła Rodzinom Zastępczym Pani Krystyna Kurowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie i przybyli na uroczystość Goście: Pan Bogdan Pągowski - Starosta Powiatu Wyszkowskiego, Pan Marian Krupiński - radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
Błogosławieństwa wszystkim uczestnikom uroczystości udzielił Ksiądz Kanonik Paweł Stachecki, Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku.
Obchody uświetniły występy: Klubu Seniora w Brańszczyku, Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu, Młodzieżowej Orkiestry Darmanista w Brańszczyku. Dzieci miały możliwość spędzenia czasu w sposób aktywny dzięki animatorom Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi.
W tym roku uroczyste świętowanie miało charakter rodzinnego pikniku, wspólnego biesiadowania i grillowania.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Rodziny Zastępcze dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że impreza miała szczególnie piękny i uroczysty charakter.

Drukuj

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech