Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016

W dniu 11 czerwca 2016 r. po raz kolejny rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu wyszkowskiego świętowały "Dzień Rodzicielstwa Zastępczego”.


W tym roku rodziny zastępcze przejęły organizację ważnego dla Nich Dnia. Przedstawiciele rodzin zastępczych na miejsce uroczystości wybrali Park Linowy "Leśna Frajda” w Deskurowie. Uroczystość ta miała charakter pikniku rodzinnego.
Podczas uroczystego świętowania dorośli i dzieci korzystali z atrakcji znajdujących się na terenie Parku: przejścia trasy linowej (małej i dużej), paintball, malowania twarzy, animacji, pieczenia kiełbasek nad ogniskiem, gry w siatkówkę. Rodziny zastępcze zadbały o słodki poczęstunek i gorący posiłek.


Pobyt w Parku pobudził wyobraźnię dzieci, poprawił rozwój ruchowy, sprawność manualną. Dzieci doświadczały pracy w grupie oraz komunikacji z rówieśnikami. Miały szansę na wyrażenie swoich emocji w niecodzienny sposób.
Wspólne spędzenie czasu dorosłych z dziećmi było potwierdzeniem tezy, iż wypoczynek i rozrywka spełniają w życiu dziecka niezwykle ważną rolę, natomiast odpowiednia edukacja dorosłych - animatorów pozwala na lepsze przekazywanie właściwych wzorców zachowania.
Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Katarzyna Wysocka – Radna Rady Powiatu Wyszkowskiego, Przewodnicząca Komisji zdrowia i pomocy społecznej.

Rodziny zastępcze i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie szczególnie dziękują Pani Alicji Zapolskiej, Dyrektorowi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach i personelowi Placówki za przygotowanie pysznej grochówki.
Atmosferę radości i rodzinnego nastroju podgrzewała słoneczna pogoda.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie serdecznie dziękuje za pomoc i wsparcie w organizacji "Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2016":
  • Właścicielom Parku Linowego "Leśna Frajda”,
  • Panu Lesławowi Grzyb – WiG S.C. przedstawicielowi firmy JBB,
  • ks. Andrzejowi Rybickiemu – Proboszczowi Parafii p.w. Świętej Trójcy w Niegowie,
  • Pani Katarzynie Wysockiej – Radnej Rady Powiatu Wyszkowskiego, Przewodniczącej Komisji zdrowia i pomocy społecznej,
  • Pani Danucie Ziomek – Dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku,
  • Pani Alicji Zapolskiej – Dyrektorowi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach,
  • Gościom i Rodzinom Zastępczym.

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech