Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Praca i Pasja”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapraszam osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunów oraz bliskich na wydarzenia w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością w ZUS. Uczestnicy będą mogli skorzystać z porad ekspertów, uzyskać informacje na temat wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami czy zintegrować się z innymi uczestnikami. Celem jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami.

W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnościami zaplanowane zostały:

 • spotkania i konsultacje,
 • prelekcje, panele dyskusyjne,
 • stoiska informacyjne,
 • dyżury telefoniczne.

Podczas wydarzeń można skorzystać z porad:

 • specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
 • ekspertów z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  i Biura Rzecznika Praw Pacjenta,
 • pracowników lokalnych instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.

Wszystkie wydarzenia organizujemy wspólnie z partnerami oraz instytucjami lokalnymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

Tematyka wydarzeń

 • specjaliści z ZUS wyjaśnią m.in. kwestie podlegania ubezpieczeniom społecznym, powiedzą jak uzyskać świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami, jak wygodnie załatwić sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu czy jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS,
 • eksperci z PFRON opowiedzą jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dofinansowanie,
  pracownicy NFZ będą informować o zasadach kwalifikacji na leczenie uzdrowiskowe czy zdrowym trybie życia,
 • eksperci Biura Rzecznika Praw Pacjenta udzielą informacji o przysługujących pacjentom prawach oraz pomocy w zakresie wsparcia psychologicznego.

 

Więcej informacji na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Drukuj E-mail

Kondolencje

Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Emilii Szymańskiej, wieloletniej Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek i Koleżanka, na każdym kroku służąca pomocą i życzliwością drugiemu człowiekowi.

Msza Święta żałobna zostanie odprawiona w sobotę 3.09.2022 r. o godz. 11.00 w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.


Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłej składają Dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie.

Drukuj E-mail

Weekendowe warsztaty dla rodziców

Towarzystwo salezjańskie zaprasza na Weekendowe warsztaty dla rodziców "Podnoszenie kompetencji wychowawczych".

Tematyka warsztatów:

 • sztuka komunikacji i negocjacji,
 • wychowanie bez przemocy,
 • narzędzia pokonywania trudności,
 • kary i nagrody,
 • stawianie granic w relacjach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny (dojazd we własnym zakresie). 

Organizator zapewnia: nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe, certyfikaty. Uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z psychologiem, psychologiem dziecięcym i prawnikiem. 

Szczegółowe informacje i zgłoszenia pod adresem: Warsztaty dla rodziców – Wolontariat (salezjanie.waw.pl) lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fundusz sprawiedliwosci

Drukuj E-mail

Oferta Fundacji Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu

Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu prowadzi w Krakowie specjalistyczny ośrodek rehabilitacyjny, w którym pomoc uzyskują osoby po amputacjach, z różnymi niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii.
 
W jednym miejscu skupieni są specjaliści z różnych dziedzin – nie tylko fizjoterapeuci, ale również psychologowie czy dietetycy. Wszystko po to, by zapewnić podopiecznym profesjonalną i kompleksową pomoc w powrocie do sprawności i niezależności po wypadku czy chorobie.
 
Aktualnie prowadzony jest nabór chętnych do dwóch programów kompletnego i holistycznego wsparcia, które są bezpłatne.
 
1. Projekt „Znowu w biegu – powrót do samodzielności po amputacji kończyny”, dofinansowany ze środków PFRON
Program skierowany jest do osób z całej Polski, które przeszły amputację kończyny. Ma na celu umożliwienie jego uczestnikom powrotu do niezależnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym. Pozwoli na to dedykowana, dostosowana do indywidualnych potrzeb, kompleksowa rehabilitacja i opieka specjalistów. Dla osób spoza Krakowa istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do noclegów oraz wyżywienia na czas pobytu na tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym.
 
Wszystkie dokumenty oraz szczegóły znajdują się na stronie: https://znowuwbiegu.pl/bezplatna-pomoc-dla-osob-po-amputacji-projekt-z-pfron/
 
2. Projekt “Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości”, dofinansowany z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Program skierowany jest do osób z całej Polski, które przeszły zabieg mastektomii. Uczestniczkom zapewniamy kompleksowe wsparcie: zajęcia rehabilitacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb, opiekę specjalistów: psychologa oraz dietetyka, a także dodatkowe aktywności, m.in. zajęcia jogi oraz zwiedzanie Krakowa. W programie również spotkania z doradcą zawodowym, który może pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy po chorobie. Dla osób spoza Krakowa istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do noclegów oraz wyżywienia na czas pobytu na tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym.
 
Wszystkie dokumenty oraz szczegóły znajdują się na stronie: https://znowuwbiegu.pl/bezplatne-kompleksowe-wsparcie-po-mastektomii-ruszamy-z-nowym-projektem/
 
 
Istnieje również możliwość zapewnienia bezpłatnego noclegu oraz pełnego wyżywienia dla osób spoza Krakowa (pobyt na 6-dniowym turnusie rehabilitacyjnym) ze środków Fundacji Poland Business Run. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
 
 
lub pod numerem telefonu: 504 458 979.
 
 

Drukuj E-mail

Program Dobry Start 300+

Program Dobry Start 300+ to wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie 300+ w ramach rządowego programu Dobry Start przyznaje ZUS.

Wnioski o 300+ na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. Podobnie jak w zeszłym roku wnioski można składać wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem:

 • Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – każdy z wnioskodawców,
 • systemu bankowości elektronicznej – wyłącznie rodzic dziecka,
 • portalu Emp@tia – każdy z wnioskodawców.

Świadczenie zostanie wypłacone na rachunek bankowy wskazany we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przekazania informacji o przyznaniu świadczenia.

Na rozpatrzenie wniosku o świadczenie Dobry Start, który został złożony do 31 sierpnia, ZUS ma czas do 30 września 2022 r.

Jeśli konieczne będzie wyjaśnienie danych zawartych we wniosku, na profilu klienta na PUE ZUS pojawi się wezwanie do uzupełnienia wniosku. Wnioskodawca otrzyma też powiadomienie sms na numer telefonu wskazany we wniosku.

 Jak złożyć wniosek przez portal PUE ZUS:

Od 1 lipca za pośrednictwem bankowości elektronicznej i portalu Empatia wnioski mogą składać również rodzice dzieci, które są cudzoziemcami. Warunkiem jest, aby  zarówno rodzic, jak
i dziecko mieli numery PESEL

 

dobry start

Drukuj E-mail

Nieodpłatna pomoc psychologiczno-pedagogiczna w ramach projektu "Socjoterapia drogą rozwoju"

Stowarzyszenie dla Rodzin realizuje projekt „Socjoterapia drogą rozwoju”, którego celem jest m. in. wspieranie dzieci i młodzieży w prawidłowym rozwoju poprzez socjoterapię i profilaktykę oraz wspieranie rodziców w procesie wychowawczym.

Do kogo jest adresowany projekt:
Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat, ich rodzice i opiekunowie, a także całe rodziny mieszkające na terenie Mazowsza:
- rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej,
- rodzice, którzy przeżywają trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
- dzieci wychowujące się w warunkach niekorzystnych dla ich prawidłowego rozwoju.

socjoterapia plakat

 

Więcej informacji: https://www.stowarzyszeniedlarodzin.pl/socjoterapia-droga-rozwoju-2020-2022

Drukuj E-mail

Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Fundacja „Compassio” z siedzibą w Pruszczu Gdańskim w ramach współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości, prowadzi Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Wyszkowie (ul. Wąska 93), w którym kompleksowe wsparcie mogą uzyskać osoby pokrzywdzone przestępstwem, świadkowie przestępstw oraz osoby im najbliższe.

W Lokalnym Punkcie w Wyszkowie osoby pokrzywdzone przestępstwem i osoby im najbliższe mogą otrzymać m.in. specjalistyczną pomoc prawną, psychologiczną jak również pomoc materialną. 

Więcej informacji w zamieszczonej poniżej ulotce. 

punkt1

punkt2

Drukuj E-mail

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2022

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

 

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, w imieniu własnym i całej społeczności Powiatu Wyszkowskiego, składamy Państwu serdeczne życzenia i podziękowania za pełne zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej.

Dziękujemy Państwu za wrażliwość, wyrozumiałość i cierpliwość, które nieustannie towarzyszą wychowaniu dzieci przeżywających trudności związane z poczuciem odrzucenia i niespełnienia nadziei.

Łączymy najlepsze życzenia spełnienia planów, wielu sukcesów, radości w codziennym życiu i wytrwałości w pełnionej misji.

  

                                                                                                          Z wyrazami szacunku

 

 Dyrektor Powiatowego Centrum                                                                                                   Starosta
 Pomocy Rodzinie w Wyszkowie                                                                                        Powiatu Wyszkowskiego

          Krystyna Kurowska                                                                                                      Jerzy Żukowski

 

Więcej o Dniu Rodzicelstwa Zastępczego

Drukuj E-mail

Bezpłatne wsparcie dla młodzieży

W imieniu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką informujemy, że trwa rejestracja do nowej edycji programu Fun. Tech. Future skierowanego do młodzieży w wieku 18-21 lat opuszczającej pieczę zastępczą i z rodzin wykluczonych ekonomicznie lub terenów wykluczonych komunikacyjnie.

Udział w programie bezpłatny.

W ramach projektu Fun. Tech. Future. przygotowaliśmy dla uczestników:

 • warsztaty motywacyjno-rozwojowe online,
 • wsparcie w znalezieniu pracy,
 • webinary edukacyjne,
 • płatne staże u Partnerów projektu z pakietem konsultacji indywidualnych,
 • warsztaty makijażowe oraz technologiczne.

 

Do programu można rejestrować się na stronie www.sukcespisanyszminka.pl/fun-tech-future.

Drukuj E-mail

Bezpłatna pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla rodzin z dziećmi z Województwa Mazowieckiego

Stowarzyszenie dla Rodzin realizuje trzyletni projekt „Poradnia Rodzinna Stowarzyszenia dla Rodzin” współfinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Głównym celem programu jest wzmacnianie potencjału rodzin, w tym ich samodzielności opiekuńczo – wychowawczej i życiowej tak, aby stanowiły naturalne i bezpieczne oparcie dla swoich członków, w tym szczególnie dla prawidłowego rozwoju dzieci. Projekt jest realizowany od 01.07.2020 r. do 30.11.2022 r.

Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi z Województwa Mazowieckiego, które:
• przeżywają trudności opiekuńczo-wychowawcze, trudne lub kryzysowe sytuacje rodzinne i życiowe,
• rodziców, których dzieci albo są zagrożone umieszczeniem w pieczy zastępczej lub tam czasowo przebywają,
• rodziców zastępczych.

Bezpłatna oferta:
• specjalistyczna pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla rodzin i jej członków (konsultacje, poradnictwo, terapia, formy pomocy interwencyjnej, coaching rodzicielski, asysta rodzinna, poradnictwo socjalne)
• warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców
• grupy wsparcia dla rodziców
• spotkania integracyjne dla rodzin z dziećmi

Pomoc w ramach projektu świadczymy stacjonarnie w Zespołach Psychologiczno-Terapeutycznych Stowarzyszenia dla Rodzin w Warszawie oraz online.

Informacje i zapisy:
tel. 696 509 924, 518 452 047, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

poradnia SdR plakat

Więcej informacji

Drukuj E-mail

Opiekun tymczasowy dla małoletniego obywatela Ukrainy

Na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 583 ze zm.) sąd może ustanowić opiekuna tymczasowego dla małoletniego obywatela Ukrainy, który w związku z konfliktem zbrojnym przybył na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej bez opieki osób dorosłych, które zgodnie z prawem byłyby za niego odpowiedzialne. Opiekuna tymczasowego ustanawia sąd opiekuńczy właściwy ze względu na miejsce pobytu małoletniego.

На підставі Закону від 12 березня 2022 року «Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави» (Законотворчий журнал від 2022 року, ст. 583 із змінами) суд може призначити тимчасового опікуна неповнолітнього громадянина України, який у зв’язку зі збройним конфліктом прибув на територію Республіки Польща без опіки повнолітніх, які за нього несуть юридичну відповідальність. Тимчасовий опікун встановлюється судом опіки та піклування, підсудним за місцем проживання неповнолітнього.

 

Pliki do pobrania / Файли для завантаження:

Drukuj E-mail

Dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w instytucji opieki dla dzieci do lat 3

1 stycznia br. wszedł w życie rodzinny kapitał opiekuńczy – zupełnie nowe świadczenie dla rodzin z małymi dziećmi. To 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. Do ukończenia 35. miesiąca życia.

Dla tych dzieci, które nie zostaną objęte rodzinnym kapitałem opiekuńczym – np. pierwszych lub jedynych w rodzinie, a także tych, które nie spełniają kryterium wieku, rząd przygotował inne rozwiązanie.

 • To dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Dofinansowanie będzie wynosić maksymalnie 400 zł miesięcznie na dziecko, ale nie więcej niż wysokość opłaty ponoszonej przez rodzica za pobyt dziecka w instytucji.
  • Przykładowo jeśli rodzic płaci za żłobek 300 zł, to dofinansowanie również wyniesie 300 zł. Pieniądze będą przekazywane bezpośrednio podmiotowi prowadzącemu instytucję opieki, nie rodzicom.
 • Rozwiązanie wejdzie w życie 1 kwietnia br. z wyrównaniem od 1 stycznia 2022 r.

 

Dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna to kolejny instrument wsparcia rodzin sprzyjający łączeniu obowiązków rodzinnych z zawodowymi. Dofinansowanie będzie przysługiwać rodzicom (a także opiekunom prawnym oraz innym osobom, którym sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem) na dziecko uczęszczające do żłobka, klubu dziecięcego lub znajdujące się pod opieką dziennego opiekuna i niekorzystające z rodzinnego kapitału opiekuńczego. To np. dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie, a także te, które nie spełniają jeszcze lub już kryterium wieku do pobierania rodzinnego kapitału opiekuńczego.

Dofinansowanie będzie wynosić maksymalnie 400 zł miesięcznie na dziecko, ale nie więcej niż wysokość opłaty ponoszonej przez rodzica za pobyt dziecka w instytucji. Przykładowo jeśli rodzic płaci za żłobek 300 zł, to dofinansowanie również wyniesie 300 zł.

Co do zasady dofinansowanie będzie przysługiwać na wszystkie dzieci uczęszczające do  żłobka, klubu dziecięcego lub  znajdujące się pod opieką opiekuna dziennego w wieku przed miesiącem ukończenia 12. miesiąca życia i po miesiącu ukończeniu 35. miesiąca życia, nawet w sytuacji gdy na to dziecko rodzic otrzyma rodzinny kapitał opiekuńczy w okresie od 12. miesiąca życia do ukończenia 35. miesiąca życia dziecka.

Na dzieci pierwsze lub jedyne w rodzinie, niezależnie od ich wieku, dofinansowanie będzie przysługiwało pod warunkiem uczęszczania tego dziecka do żłobka, klubu dziecięcego lub  korzystania z opieki dziennego opiekuna.

 

400 zł dofinansowania

Dofinansowanie będzie wynosić co do zasady 400 zł miesięcznie na dziecko, ale nie więcej niż wysokość opłaty ponoszonej przez rodzica za pobyt dziecka w instytucji.

Dofinansowanie będzie przekazywane na rachunek bankowy podmiotu prowadzącego żłobek, klub dziecięcy, zatrudniającego dziennego opiekuna lub rachunek bankowy dziennego opiekuna prowadzącego działalność na własny rachunek z przeznaczeniem na obniżenie opłaty rodzica za pobyt dziecka.

Rozwiązanie wejdzie w życie od 1 kwietnia 2022 r. z wyrównaniem od 1 stycznia 2022 r.

 

Wniosek o dofinansowanie

 • Aby otrzymać dofinansowanie, rodzic lub opiekun będzie musiał złożyć odpowiedni wniosek.
 • Wniosek będzie można składać od 1 kwietnia 2022 r. wyłącznie przez Internet za pośrednictwem:
  • portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
  • Platformy Usług Elektronicznych ZUS
  • bankowości elektronicznej.

Szczegółowe informacje na temat rodzinnego kapitału opiekuńczego oraz dofinansowania pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u opiekuna dziennego (informacje dla rodziców) pod nr tel: 22 2905500

  

Pytania i odpowiedzi dla rodziców – dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna

Pytania i odpowiedzi dla podmiotów prowadzących instytucje opieki – dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna

Drukuj E-mail

ZUS dla obywateli Ukrainy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny obywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i chcą pozostać w Polsce.

Odpowiednie wnioski w języku ukraińskim będzie można składać tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Na chwilę obecną jeszcze takie wnioski nie są dostępne na PUE ZUS.  Informację od kiedy będzie można składać wnioski o świadczenia rodzinne,  zostanie opublikowana na stronie internetowej ZUS – www.zus.pl.

Ponadto na stronie www.zus.pl zamieszczane są sukcesywnie wszystkie informacje dotyczące wparcia obywateli Ukrainy. Informacje dla Obywateli Ukrainy: 

 1. infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy - Інфолінія про сімейні виплати для громадян України
 2. Wsparcie finansowe dla obywateli Ukrainy, którzy mają pod opieką dziecko –  Матеріальна допомога для громадян України, які мають дитину
 3. Świadczenie wychowawcze 500+ dla obywateli Ukrainy - / Допомога на дитину 500+ для громадян України
 4. E-wizyta w ZUS - / Е-візит до Закладу Соціального Страхування
 5. Informacja dla uchodźców z  Ukrainy mających zamiar podjąć pracę w Polsce/ Інформація для біженців з України які хочуть розпочати роботу в Польщі Види соціального страхування в Польщі  
 6. Ważny komunikat dla uchodźców z Ukrainy którzy przestali otrzymywać emeryturę lub rentę i wyjechali z terytorium Ukrainy / Важлива інформація для біженців з України, які перестали тримавати пенсію і пенсію по інвалідності і виїхали з території України
 7. Informacja dla obywateli Ukrainy podejmujących w Polsce pracę. Podstawowe zasiłki z ubezpieczenia chorobowego / Базові виплати на випадок хвороби
 8. Świadczenie wychowawcze 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy Informacja dla obywateli Ukrainy zamieszkałych w Polsce, będących rodzicami / Допомога на виховання 500+ і Сімейний капітал опіки
 9. Platforma Usług Elektronicznych PUE ZUS / Платформа електронних послуг ZUS (ПЕП ЗСС або PUE ZUS)

Link do wszystkich komunikatów:  

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/informacia-dla-gromadan-ukraini

Drukuj E-mail

Pomoc dla Ukrainy!

Od kilku dni trwa wojna w Ukrainie. Wszyscy widzimy jak niewyobrażalna tragedia dotknęła obywateli Ukrainy. Tysiące kobiet i dzieci uciekają przed wojną. W takim momencie liczy się każda pomoc. Powiat Wyszkowski i gminy z terenu naszego powiatu włączyły się w organizowanie pomocy dla obywateli Ukrainy, którzy przedostali się do Polski. Więcej informacji: https://powiat-wyszkowski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1738

Ze swej strony Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie włącza się w pomoc w formie poradnictwa specjalistycznego. Specjaliści zatrudnieni w PCPR w Wyszkowie, psycholog i prawnik, będą udzielać porad dla obywateli Ukrainy, którzy znajdą schronienie na terenie naszego powiatu.

Dodatkowe informacje o różnych formach pomocy, chęć zgłoszenia pomocy, a także zapotrzebowanie na pomoc można zgłosić na specjalnie do tego przygotowanej rządowej stronie internetowej: https://pomagamukrainie.gov.pl/

INFORMACJE DLA OBYWATELI UKRAINY / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ na stronie Urzędu do Spraw Cudzoziemców: https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech