Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017

W dniu 24 maja 2006 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę i ustanowił dzień 30 maja dniem Rodzicielstwa Zastępczego. W przyjętym dokumencie posłowie uznali potrzebę poprawy losu dzieci pozbawionych opieki ze strony rodziców oraz podejmowania działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Dla podkreślenia potrzeby wsparcia dzieci pozbawionych naturalnej opieki oraz prawa dziecka do wychowania i dorastania w rodzinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, zgodnie z 10 letnią tradycją zorganizowało w dniu 8 czerwca 2017 r. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego dla rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Wyszkowskiego.
Tegoroczne obchody miały na celu promowanie idei rodzicielstwa zastępczego, promowanie szacunku dla osób starszych w rodzinie, zdrowego i sportowego stylu życia.
Obchody miały formę festynu integracyjnego rodzin. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Goście i rodziny zastępcze zaproszeni zostali na teren rekreacyjny Domu.
W części oficjalnej Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie podkreślił, że ,,rodzicielstwo zastępcze, to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do rodziny własnej dziecko, ofiarować mu swoją miłość i troskę. Wprowadzić je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki.”
Wiele ciepłych słów skierował do rodzin zastępczych Starosta Powiatu Wyszkowskiego. Podkreślił, że na terenie Powiatu Wyszkowskiego funkcjonuje ogółem 76 rodzin zastępczych, w których umieszczonych jest 103 dzieci. W 2016 r. utworzonych zostało 16 nowych rodzin zastępczych i przyjętych do nich zostało 21 dzieci. Starosta do rodzin zastępczych skierował słowa podziękowania i uznania za cierpliwe i pełne osobistego poświęcenia wychowanie dzieci.
Uczestnikom obchodów życzenia złożył Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku. Proboszcz zaprosił do wspólnej modlitwy i pobłogosławił uczestników.
Przedstawiciel rodzin zastępczych podziękował organizatorom za przygotowanie uroczystości.
Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brańszczyku uświetnili obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego brawurowymi występami scenicznymi. Za występy nagrodzeni zostali szczerymi oklaskami.
Wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali do pięknie przygotowanych i zastawionych stołów na posiłek. Pracownicy Domu Pomocy Społecznej przygotowali grochówkę, pyszne, jeszcze ciepłe bułeczki, podali kompot owocowy. Dyrekcja, wychowawcy i wychowankowie Domów dla Dzieci w Wyszkowie poczęstowali wszystkich osobiście upieczonymi ciastami. O bogactwo na stole zadbały rodziny zastępcze; wiele rodzin przygotowało dla uczestników własnoręcznie upieczone ciasta, smakołyki, przyniosło owoce, słodycze. Rodziny zastępcze zorganizowały z pomocą pracowników Domu Pomocy Społecznej grilla z pieczonymi kiełbaskami i kaszanką.
Organizatorzy zapewnili dzieciom i rodzicom możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Były gry, zabawy sprawnościowe, współuczestnictwo sportowe, konkursy z nagrodami, prezentacje twórczości plastycznej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie dziękuje za pomoc w organizacji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego:
  • Gościom za przybycie, życzenia i prezenty,
  • Dyrekcji i Pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku- za gościnność, posiłek, wszelkie wsparcie w organizacji uroczystości,
  • księdzu Kanonikowi Pawłowi Stacheckiemu – Proboszczowi Parafii Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku- za modlitwę i błogosławieństwo,
  • Dyrekcji, Pracownikom i Wychowankom Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brańszczyku – za artystyczny występ,
  • Dyrekcji i Wychowankom Domu dla Dzieci w Wyszkowie za ciasto,
  • Dyrekcji i Wychowankom Zespołu Szkół ,,Rybienko Leśne” za przekazane wcześniej zabawki, które były nagrodami dla dzieci,
  • Rodzinom zastępczym za zaangażowanie i współorganizację.

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech