Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

Pożegnanie dyrektora PCPR

DSC 9255

Podziękowanie

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele

Dobiegł końca mój czas pracy zawodowej w mojej kochanej pomocy społecznej. Mój maraton zakończyłam. Odejście na emeryturę traktuję jako coś oczywistego, ale niesamowicie trudnego.

 Człowiek jest cząstką jakiejś wspólnoty i we wspólnocie jest jego siła. Przez ponad 24 lata przynależałam do wspólnoty PCPR, ale również Samorządu Powiatu Wyszkowskiego. Pracę w pomocy społecznej rozpoczęłam 15 lipca 1980 r., był to Dział Służb Pomocy Społecznych w ZOZ w Wyszkowie. Tam miałam serdeczne koleżanki i Mistrza Panią Marię Ślubowską, od której uczyłam się pracy, szlifowałam swój charakter i uczyłam się podmiotowego i profesjonalnego podejścia do klienta pomocy społecznej.

43 lata pracy w pomocy społecznej to ogrom czasu, który przeminął niepostrzeżenie.

W mojej karierze zawodowej dane mi było w nowoutworzonych strukturach Samorządu Powiatu Wyszkowskiego organizować nową jednostkę organizacyjną Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

W pracy swojej zawsze starałam się kierować dobrem drugiego człowieka i spojrzeć na problem jego oczami.

W okresie mojej 24 letniej działalności udało się na terenie powiatu utworzyć nowe placówki tj. PCPR, WTZ, PŚDS, 2 POW Dom dla dzieci nr 1 i Dom dla dzieci Nr 2, poradnictwo specjalistyczne oraz opracować wymagane ustawami dokumenty strategiczne.

Oczywiście wszystko to było możliwe przy ogromnym zaangażowaniu i wsparciu Starostów, Zarządu i Rady Powiatu wszystkich kadencji oraz moich oddanych, rzetelnych i profesjonalnych współpracowników, wiodących organizacji pozarządowych i kierowniczej kadry placówek działających w obszarze pomocy społecznej.

 Na każdym kroku zawsze czułam, że Państwo jesteście ze mną. Zawsze mogłam liczyć na Państwa obecność, życzliwość, zrozumienie i szczodrość.

Ceniłam sobie współpracę ze wszystkimi podmiotami działającymi w obszarze: pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, zatrudnienia, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz z Sądem, Kościołem i Zgromadzeniami zakonnymi, organizacjami pozarządowymi, Starostwem Powiatu Wyszkowskiego, ze wszystkimi Gminami powiatu wyszkowskiego oraz z Mediami lokalnymi.

Zostawiam PCPR w dobrym stanie organizacyjnym, kadrowym i lokalowym.

Za okazaną życzliwość i wsparcie Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję.

Śmiało mogę powiedzieć, że jestem szczęściarą dane mi było współkreować polityką społeczną w powiecie Wyszkowskim, współpracować ze wspaniałymi osobami, mieć dobrych i wyrozumiałych pracodawców.

Przepraszam wszystkich, których czymś dotknęłam, albo obraziłam.

Życzę Państwu zdrowia, optymizmu, samych sukcesów i wszechstronnego  rozwoju Powiatu Wyszkowskiego.

                                                                                                 Krystyna Kurowska

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech