Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Informator i materiały dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

informator 2013 strona tytulowaW 2011 roku Ministerstwo Sprawiedliwości, działając we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz Komendą Główną Policji, opracowało i wydało Kartę Praw Osoby Dotkniętej Przemocą w Rodzinie, która w swojej treści zapowiadała wydanie Informatora dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie. W 2012 ukazało się pierwsze wydanie Informatora. W 2013 zgodnie z zapowiedzią i oczekiwaniami Ministerstwo Sprawiedliwości wznowiło nakład „Informatora dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie”.

W Informatorze znajdą Państwo m.in.: opis pierwszych kroków dla zapewnienia sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwa, informacje dotyczące znowelizowanej procedury Niebieskiej Karty, opis podstawowych uprawnień osoby doznającej przemocy w postępowaniu karnym (przed Policją, prokuratorem oraz sądem), w postępowaniu rodzinnym w zakresie opieki nad dziećmi oraz sprawami między małżonkami (przed sądem), w postępowaniu cywilnym (przed sądem), czy też opis uprawnień w zakresie pomocy społecznej. Nadto, na końcu Informatora znajdują się wzory podstawowych pism, przydatnych osobie dotkniętej przemocą w rodzinie.

PCPR w Wyszkowie udostępnia do wykorzystania Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie, Kartę praw osoby dotkniętej przemocą w rodzinie oraz inne materiały dla osób dotkniętych przemocą. Zgodnie z informacją Ministerstwa Sprawiedliwości wszystkie pliki można swobodnie powielać i wykorzystywać w celu udostępniania osobom dotkniętym przemocą w rodzinie lub dla potrzeb służb, podmiotów oraz instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. .

Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie - 2013  

Karta praw osoby dotkniętej przemocą w rodzinie - 2013  

Materiały dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech